Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzantılarına göre domainlerin düşme saatleri ?
#1
Düşecek domainler için kıyasıya bir kapma savaşı verilirken, bu kayıt savaşında öne geçmenizi sağlayabilecek en önemli üstünlük domainlerin düşme zamanının doğru tahmin edebilmek olduğunu biliyor musunuz? Evet doğru domain düşme zamanı tahmini sizi bu yarışta en öne sıralardan birisine yerleştirebilir. İşte düşecek domain yakalama sırları.

Hergün binlerce domain kayıt edilirken, bilinen ve bilinmeyen birçok nedenden kaynaklı da yine binlerce domain "düşüyor" işte bu düşecek domainlerin bir kısmı domain avcıları için gerçek birer hazine sayılıyor çünkü gerçekten çok yüksek rakamlara alım ve satımı yapılan domainler oluyor.

Domainlerin düşme sürecini bir diğer yazıda detaylı olarak anlatacağız ancak bu metnin konusu Domainlerin düşme zamanı. Ya da uzantılarına göre "Com domainler saat kaçta gibi düşer?", "Net domainler saat kaçta gibi düşer", "Org domainler saat kaç gibi düşer?", "info domainler saat kaçta gibi düşer?", "Biz domainler saat kaçta gibi düşer?", "US domainler saat kaçta gibi düşer gibi sorularn cevabını vermeye çalışacağız.


DOMAİNLER TÜRKİYE SAATİ İLE KAÇTA DÜŞMEYE BAŞLIYOR?

-- COM ve NET uzantılı domainler saat 21.00-22.30 aralığında düşmeye başlıyor
-- ORG uzantılı domainler 18.00-19.00 aralığında, düşüyor
-- INFO uzantılı domainler 13.00-14.00 aralığında düşüyor.
-- BIZ uzantılı domainler 20.30-21.30 aralığında düşüyor.


PENDING DELETE statüsünün sonrasında geçen 6 günün sonunda, domainler registrar firmanın dataBaseinden silinir ve tekrar kayıt edilebilir hale gelir. Alan adları piyasasında buna "Domainin düşmesi" adı verilir.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi